CHP’nin ilk adayı Bora Terzi oldu!

CHP’nin dün gerçekleşen haftalık olağan halk toplantısında Avukat Bora Terzi CHP Kırklareli İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Uğurcan Karaoğlu
Uğurcan Karaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Partililer ve halka açık olan toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan da katılım sağladı.

Program Halkçı Liseliler Batı Marmara’dan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı olarak atanan Atacan Papatya’nın konuşması ile başladı. 

“HALKÇI LİSELİLERDE YENİ ATAMA”

Atacan Papatya kürsüye çıkarak mutlu ve gururlu olduğunu dile getirirken, kendisine verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini aktardı.

Papatya konuşmasında;

‘”14 Eylül 2023 tarihinde liseli arkadaşlarımın güçlü iradesi ve genel merkezimizin kararı ile Halkçı Liseliler Batı Marmara’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yeni görevime atandım.  Ayrıca Lüleburgaz’da 3. merkez yönetim kurulu üyesi olmanın gururu içerisindeyim. Önceki dönem MYK üyemiz Yavuzcan Gökalp de şu an aramızda. Ona da yapmış olduğu çalışmalardan ve bize gösterdiği devrim yolundan dolayı teşekkür ediyorum. Yeni Halk-Lis İlçe başkanlığı görevine atanan Ahmet Necdet Dilek kardeşime de yeni görevinde başarılar diliyorum. Teslim aldığı bu onurlu bayrağı daima ileriye taşımak için mücadele edeceğinden şüphem yoktur” dedi.

“BORA TERZİ ADAYLIĞINI AÇIKLADI”

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe başkanlığında gerçekleşen halk toplantısında, 8 Ekim’de yapılacak CHP İl Başkanlığı seçimi öncesi Avukat Bora Terzi adaylığını açıkladı.

Lüleburgaz’da yapılan halk toplantısında İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Terzi, milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülke genelinde yaşanan başarısızlığın herkesi üzdüğünü fakat kişilerin değil düşüncelerin ve siyaset yapma biçiminin değişmesi gerektiğini ifade etti.

Terzi,

“Kişiler değişip, izlenen yöntem ve siyaset yapma biçimi aynı kalırsa değişim sağlanmaz” derken şöyle devam etti; “Öncelikle belirtmek istiyorum ki; milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülke genelinde yaşadığımız başarısızlık hepimizi çok üzdü, umutsuzluğa ve karamsarlığa sürükledi. Bunun farkındayım. Bu karamsar havanın yeni heyecan ve köklü değişimlerle çözüleceğinin de farkındayım. Değişim; kişilerin yani genel başkanın, parti yöneticilerinin değişmesi midir? Benin kanımca değişim, kişilerin değişimi ile olmaz, değişim düşüncelerin ve siyaset yapma biçiminin değişmesi ile olur. Kişiler değişir, izlenen yöntem ve siyaset yapma biçimi aynı kalırsa değişim sağlanmaz. Partimizin; yüzünü sola çevirmesi, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine geri dönmesi, en önemlisi Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümseyerek buna uygun yönetim anlayışı sergilemesi ile olur. Bunun için öncelikle toplumun tüm kesimlerini, özellikle toplumun yoksul ve dezavantajlı kesimlerini kucaklamamız, emeğin ve emekçinin yanında yer almamız, çiftçinin, esnafın, memurun, emeklinin, öğrencinin sesi olmamız gerekmektedir. Siyaseti kapalı salon toplantılarında kendi aramızda değil sokakta, fabrikada, tarlada, üniversitelerde halkla iç içe yapmalıyız. Hiçbir zaman, Atatürk İlke ve İnkılaplarından da ödün vermemeliyiz.’’

“ÖNSEÇİM MUTLAKA OLMALI”

Ülkemize demokrasiyi getirme vaadinde bulunuyorsak önce partimizin tüzüğünün demokratik olması gerekmektedir diyen Terzi,

“Tüzüğümüzde; milletvekili, belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday belirleme yöntemlerinin amasız, lakinsiz, fakatsız  mutlaka "Önseçim" yöntemi ile belirlenmesini kural haline getirmeliyiz. Gençlerin ve kadınların partimize katılımlarını arttırarak, parti içi karar alma mekanizmalarında onlara daha fazla yer vermeliyiz. Partimizi ve Ülkemizi geleceğe taşıyacak olan gençlerimizdir. Bu nedenle, gençlerimizin partimize katılımlarını teşvik etmeli onların iş ve meslek hayatına atılmalarını kolaylaştırmak için onlara gerekli destekleri sunmalıyız. Kadınlarımız başımızın tacı; onlar olmadan hiçbir siyasi hareket ayakta duramaz, büyüyemez,  gelişemez. Bu nedenle; kadınlarımızın partimize katılımlarını arttırmalıyız. Siyasi partiler, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi Partiler için de üyeleri çok önemlidir. Üyesine sahip çıkamayan, üyesine gerekli önemi vermeyen hiçbir siyasi parti varlığını sürdüremez. Bu nedenle partimize kayıtlı üyelerin partimize olan aidiyet bağlarını kuvvetlendirmeli üyelerimizi siyasette daha aktif hale getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

“SİYASETİ KAPALI SALON TOPLANTILARINDA KENDİ ARAMIZDA YAPMAYACAĞIZ”

Sözlerine adaylıktaki amacı ve kazanmaları durumunda yapacakları çalışmalar ile devam eden Terzi;

“Ben ve benimle birlikte aday olacak yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız seçilirsek ilk önceliğimiz birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek, parti içi tartışmalara ve çekişmelere son vermek olacaktır. Bir yerde huzur yoksa, kavga ve tartışma varsa o yerden başarı beklemek mümkün değildir. Biz öncelikle Kırklareli İl Örgütü olarak İlimiz ve İlçelerimizde birlik ve beraberliği sağlayacak, kişi endeksli siyaset yerine örgüt odaklı siyaset anlayışı ile hareket edeceğiz. Toplumun tüm kesimlerini, özellikle toplumun yoksul ve dezavantajlı kesimlerini kucaklayacak, emeğin ve emekçinin yanında yer alacak, çiftçinin, esnafın, memurun, emeklinin, öğrencinin sesi olacağız. Siyaseti kapalı salon toplantılarında kendi aramızda değil, sokakta, fabrikada, tarlada, üniversitelerde halkla iç içe yapacağız. Partimizin ve Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kırmızı çizgimiz olacak. Atatürk İlke ve İnkılaplarından asla ödün vermeyeceğiz. Partimize kayıtlı üyelerin partimize olan aidiyet bağlarını kuvvetlendirecek, üyelerimizi siyasette daha aktif hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÖNSEÇİM SANDIĞINI ORAYA GETİRECEĞİZ”

Terzi, önseçimin birkaç yüz kişi ile yapılan anketlerden ve genel merkez atamalarından çok daha doğru sonuçları ortaya koyacağına inandığını aktararak;

“Önümüzde yerel seçimler var. Belediye Başkanlarımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi, İl Genel Meclis Üyelerimizi seçeceğiz. Bu noktada birden fazla aday adayı olan Belediye Başkanlıkları için mutlaka önseçim sandığını oraya getireceğiz. Belediye Meclisi Üyelikleri ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için de mutlaka önseçim yapacağız.  Önseçimin, birkaç yüz kişi ile yapılan anketlerden ve genel merkez atamalarından çok daha doğru sonuçları ortaya koyacağı muhakkaktır. Geçtiğimiz yerel seçimlerde üyelerin görüşünün alınarak belediye başkan adayının belirlendiği Lüleburgaz İlçemizde bunu gördük. Lüleburgaz Belediye Başkanımızı % 66.55 oranı gibi rekor bir oyla seçtik ve yine rekor sayıda belediye meclis üyesi kazandık.  Oysa ki; merkez yoklaması yönteminin uygulandığı birden fazla aday adayının bulunduğu yerlerde oylarımız düştüğü gibi bizim olan bazı belediye başkanlıklarını da kaybettik” diyerek bu konudaki görüşlerini dile getirdi.

“UMUDA HEP BİRLİKTE KIRKLARELİ'NDEN KATKI SUNACAĞIZ”

Yerel seçimlerde belediye başkanlıkları ve meclislerinde başarı kazanmak için çalışacakları konusunda konuşan Terzi sözlerini;

“Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi yeniden Türkiye’nin umudu olacaktır. Bunun için hepimizin üzerine çok büyük sorumluluklar yüklenmiştir. Yükümüzün ne kadar ağır, sorumluluğumuzun da ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Bu sorumluluk bilinciyle daha fazla çalışarak bu umuda hep birlikte Kırklareli'nden katkı sunacağız.” şeklinde sonlandırdı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lüleburgaz Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lüleburgaz Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Lüleburgaz Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Lüleburgaz Postası değil haberi geçen ajanstır.